آژانس هواپیمایی آناسیر جاودان
Info@anaseyr.com +98 41-355 457 01-3

آژانس هواپیمایی آناسیر جاودان

پیکاپ پاسپورت از تبریز

پیکاپ پاسپورت چیست؟

از آنجایی که جهت درج ویزا نیازی به حضور شخص نیست، پاسپورت ها می توانند از طریق نماینده به سفارت تحویل داده شوند. پروسه ی ارسال پاسپورت به سفارت و بازگرداندن آن به شخص پیکاپ گفته می شود. از مزایای پیکاپ هزینه پایین آن نسبت به هزینه ی اقامت در کشور مقصد می باشد ‌ پس از اینکه فرد نسبت به درخواست ویزا اقدام می نماید دو حالت ممکن است پیش بیاید: موافقت با درخواست ویزا یا عدم موافقت نسبت به این درخواست. آنچه که مسلم است در حالت دوم فرد باید با توجه به علت مردود شدن درخواست، درصدد رفع آن براید و سپس مجدداً اقدام کند. در حالت اول، پس از اینکه درخواست ویزای فرد از سوی سفارت مورد قبول قرار می گیرد، باید پاسپورت به سفارت ارسال شود تا ویزا ضمیمه ی پاسپورت شود و بتواند به کشور مورد نظر مسافرت کند. به این مرحله ی اخیر، یعنی ضمیمه شدن ویزا به پاسپورت اصطاحاً پیکاپ (Pick Up) گفته می شود

 

 

پیکاپ ویزا کانادا در آنکارا

بعد از درخواست ویزای کانادا، سفارت جواب را از طریق ایمیل به متقاضی اعلام می کند. در صورت قبول شدن درخواست، متقاضی برای درخواست ویزا باید پرینت آن ایمیل را به همراه پاسپورت به سفارت کانادا در آنکارا ببرد. در صورت تمایل انجام این کار به صورت غیرحضوری نیز امکان پذیر است> برای این کار متقاضی باید فرم وکالت را به همراه مدارک مذکور به نماینده خود بدهد. لازم به ذکر است که در صورت اقدام به پیکاپ ویزا به صورت غیرحضوری حتماً باید پاسپورت افراد بالای 18 سال امضا داشته باشد و دقیقاً با امضای داخل فرم وکالت تطبیق داشته باشد. مدارک لازم برای پیکاپ ویزاهای غیر مهاجرتی: پاسپورت به همراه امضای داخل آن، پرینت ایمیل سفارت، فرم وکالت به ضمیمه ی امضاوی که مطابق امضای پاسپورت باشد. مدارک لازم برای پیکاپ ویزای مهاجرتی: پاسپورت ها با امضا، پرینت ایمیل سفارت، دو قطعه عکس 3.5* 4.5  با پشت زمینه سفید، وارد نمودن قد و رنگ چشم تمام افراد متقاضی در صفحه ی آخر ایمیل، و امتضای متقاضی اصلی در صفحه ی آخر پرینت ایمیل.

مدارک مورد نیاز پیکاپ ویزای کانادا :

مدارک لازم برای پیکاپ ویزاهای غیر مهاجرتی:
پاسپورت به همراه امضای داخل آن، پرینت ایمیل سفارت
فرم وکالت به ضمیمه ی امضائی که مطابق امضای پاسپورت باشد
و رسید واریز وجه سفارت .

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای مهاجرتی:
پاسپورت ها با امضا، پرینت ایمیل سفارت
دو قطعه عکس 3.5* 4.5  با پشت زمینه سفید
وارد نمودن قد و رنگ چشم تمام افراد متقاضی در صفحه ی آخر ایمیل
و امضای متقاضی اصلی در صفحه ی آخر پرینت ایمیل.

 

پیکاپ ویزا انگلیس در استانبول و آنکارا

حضور متقاضیان در روز مصاحبه جهت انگشت نگاری و تحویل مدارک الزامیست و سفارت انگلیس (TelePerformance) اصل پاسپوت فعلی ، اصل پاسپورت های قبلی و اصل و ترجمه ی پاره ای از مدارک را از متقاضی دریافت میکند و روزی که مدارک آمادۀ پیکاپ هستند اصل تمامی این مدارک را نمایندۀ رسمی این مرکز دریافت میکند. به علت اینکه سفارت انگلیس اصل پاسپورت مسافر را نگه میدارد مسافران بدون پاسپورت و با دریافت برگۀ عبور از سفارت خانه های ایران واقع در آنکارا و استانبول میتوانند به ایران بازگردنند.
 

الف) پیکاپ پاسپورت ویزای توریستی (مواقعی که پاسپورت در آنکارا باشد) :

زمانی که مسافر در خواست ویزا وانگشت نگاری را از آنکارا انجام دهد، با برگه ی عبوری که از کنسولگری جمهوری اسلامی ایران دریافت کرده است، می تواند به ایران بازگردد.
پس از مدت دو الی سه هفته مسافر ایمیلی از سفارت انگلیس دریافت خواهد کرد که مدارک آماده ی پیکاپ می باشند.
جهت پیکاپ پاسپورت، مسافر ملزم به ارائه مدارک ذیل می باشد:

1)کپی گذر نامه
2)وکالتنامه امضاء شده
3)رسید سفارت
پس از ارائه مدارک فوق توسط مسافر پاسپورت در روز دوشنبه یا پنج شنبه یا بعد از روز تحویل ،در تهران دریافت خواهد شد .

 

ب) پیکاپ پاسپورت ویزای توریستی (مواقعی که پاسپورت در استانبول باشد) :

جهت پیکاپ ویزای انگلیس از استانبول ارائه مدارک زیر الزامی است:
1)اصل گذرنامه امضاء شده
2)پرینت ایمیل سفارت کانادا(که مدارک آماده تحویل است)
3)رسید پرداخت سفارت (دو کاغذ زرد وسفید)
4)وکالتنامه امضاء شده
*وکالتنامه را می توانید از لینک زیر دانلود کنید:
فرم وکالت نامه
پس از دریافت مدارک فوق ،گذرنامه شما روز یک شنبه یا چهارشنبه بعدی به استانبول ارسال خواهد شد و بعد از یک هفته سفارت انگلیس آنرا به نماینده این شرکت باز می گرداند که در ظرف یک هفته بعد از آن آماده تحویل است.
در واقع کل مدت زمان پیکاپ از زمان ارسال تا دریافت دو هفته به طول خواهد انجامید.

 
آدرس سفارت انگلیس (TelePerformance)در آنکارا:
Sheraton Business Centre
Noktali sokak
Kavaklidere
06700

آدرس سفارت انگلیس (TelePerformance)در استانبول:
Profili AVM
Cemal Sahir Cad., Kat:4 No:138/a
Mecidiyekoy

مدارک مورد نیاز جهت دریافت برگۀ عبور از سفارت ایران در ترکیه:
• اصل شناسنامه
• اصل کارت ملی
• 4 قطعه عکس 4*6 رنگی

دریافت برگه ی عبور از آنکارا:
متقاضی بعد از تحویل مدارک به سفارت انگلیس (TelePerformance) با مراجعه به سفارت ایران در آنکارا واقع در آدرس زیر میتوانند برگه ی عبور خود را دریافت نمایند.
Tehran Cad. No. 10, Kavalikdere, Ankara
Tel : (0090 312) 4682820-21 , 4683357

دریافت برگه ی عبور از استانبول:
متقاضی قبل از وقت مصاحبه ی انگلیس خود به کنسولگری ایران واقع در آدرس زیر مراجعه میکند و بعد از تحویل مدارک به سفارت انگلیس ( TelePerformance )برای دریافت برگه ی عبور دوباره به کنسولگری ایران مراجعه میکند.
Ankara Caddesi No. 1 Cagaloglu/Istanbul
Tel : (0090 212)5138230,5138231,5138232,5138233

 

پیکاپ پاسپورت آمریکا در دبی

طبق قانون سفارت برای پیکاپ پاسپورت هایی که در سال 2013 مصاحبه شده و ویزای آنها مورد تایید جهت صدور واقع شده اند، EMPOST  دبی برای تحویل پاسپورت به سفارت مشخص شده است. معمولا نیازی به الصاق مدارک در این مرحله نیست هرچند توصیه می شود نسخه ی برگه زرد و فرم DS 160مسافران تحویل داده شود.  در صورتی که تاریخ مصاحبه به پیش از سال 2013 باشد، ارسال برگه زرد به همراه پاسپورت الزامی است. این پاسپورت ها باید به جای تحویل به EMPOST  به منشی سفارت تحویل داده شوند. مدت زمان آماده شدن پرونده ها بین 1 تا 2 هفته کاری متغیر است .

 

پیکاپ ویزا آمریکا در ارمنستان

  پاسپورت هایی که جهت صدور ویزا مورد تایید قرار گرفته اند باید در روزهای دوشنبه تا جمعه در ساعات اداری جهت پیکاپ به سفارت مراجعه نمایند. مدارک باید در یک پاکت قرار داده شده و به DROP BOX کنار سفارت انداخته شود. پس از تحویل، مامور سفارت اطلاعات تماس و محل اقامت فرد را یادداشت نموده تا در هنگام آماده شدن مدارک اطلاع رسانی شود. باید توجه داشت که پیش از پیکاپ پاسپورت، شماره پرونده ها باید با توجه به شماره ها در سایت چک شوند. مدت زمان تقریبی آماده شدن پرونده ها در ارمنستان حدود 1 هفته است

  • ataair
  • iranair
  • aseman
  • mahan
  • loft
  • qatar
  • etehad
  • etehad
  • turkish